Stanoviště akvária, ve kterém mají být chovány želvy, musí splňovat některé požadavky:
Na dno je vhodné umístit praný hrubý písek nebo kamínky. Nedoporučuje se akvárium podkládat jemným pískem, který se může želvě dostat do krunýře. U velkých dospělých želv není pro Vaše uši a pro Váš klid moc vhodné dávat jako podklad štěrk nebo oblázky, protože když želva začne bláznit, ten hluk je o rozum.
Jeho využití není bezpodmínečně nutné. Naopak existují názory a důkazy o tom, že ve filtru se usazují bakterie, které škodí želvám, pozor na to. To vydrží krásně čisté přibližně týden. Jen pokud se umisťuje k velké želvě, musí se dávat pozor, aby nepřekousala izolaci drátu. Filtr se liší velikostí podle objemu akvária. Čím větší nádrž, tím logicky dražší filtrační zařízení.
Jako zdroj tepla pro vodní želvy se doporučuje zářivka pro osvětlení přes den a bodové světlo. Dbejte na to, aby se želvy nemohly o zdroj tepla spálit, proto umisťujte žárovku v dostatečné výšce. vypínání a zapínání si lze ulehčit automatickými spínacími hodinami. Tepelný zdroj lze vyřešit esteticky pomocí tohoto stínítka, které sice pohltí většinu paprsků, ale na druhou stranu opravdu krásně koncetruje tepelnou energii.
Vodní želvy tráví na souši velkou část času. Pokud neumožňujete svým vodním želvám slunění, děláte obrovskou chybu. Teplo pomáhá želvám ve stavbě krunýře. Proto vybudujte ve svém akváriu souš. K tomu můžete použít buď několik silných klacků, po kterých želvy vyšplhají až ke zdroji tepla. Další možností je vyskládání souše z kamenů. Souš musí být přístupná a bezpečná.
Autor : Alena Navrátilová | Datum publikování : 2011-07-22 23:27 |
Sekce: Želvy | Publikoval: www.ZviratkoDoma.cz |
2008 - 2021 (c) Zviratkodoma.cz